מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

בוטוקס

בוטוקס הינו אחד מהטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בעולם. מידי שנה מיליוני אנשים עוברים טיפול בבוטולינום טוקסין, הן לצורך טיפול אסתטי והן להתוויות רפואיות אחרות. במדריך זה תוכלו למצוא את מלואו המידע לגבי הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטים.

במידה ושאלתכם לא קבלה מענה, אתם מוזמנים ליצור קשר ולשאול את הרופאים שלנו לגבי הטיפולים האסתטיים שאנו מציאים.

 1. מה זה בוטוקס?
 2. ממה נוצרים קמטים?
 3. מה ההשפעת של בוטוקס על קמטים?
 4. אילו אזורים מתאימים לטיפול בבוטוקס?
 5. לכמה זמן נמשכת השפעת הבוטוקס?
 6. האם אפשר לחזור לעבוד מיד לאחר טיפול?
 7. מתי ניתן לראות תוצאות לאחר הטיפול?
 8. לאיזה תוצאות אפשר לצפות?
 9. מהם תופעות הלוואי של בוטוקס?

מה זה בוטוקס?

 

בוטוקס  הינה תרופה שמיוצרת מבית אלרגן. מקור הבוטוקס הינו הבוטולינום טוקסין שזה רעלן של חידק הקלוסטרידיום בוטולינום.   התרופה כבר נמצאת בשימוש מתחילת שנות השמונים. תחילה השימוש העיקרי היה לטיפול בעין פוזלת ולאחר מכן הבוטוקס התקבל לטיפול של במגוון בעיות רפואיות כגון הרפיית שרירים משותקים וטיפול בהזעת יתר. כבר משנות התשעים רופאים התחילו להשתמש בבוטוקס לשיפור המראה ובשנת 2002 הFDA, הגוף האחראי על רישום תרופות בארצות הברית, הכיר באופן רשמי בשימוש בבוטוקס לשיפור המראה בהסרת הקמטים בין הגבות.  כיום בוטוקס הינו הטיפול הקוסמטי הנפוץ ביותר בתחום של הרפואה האסתטית הלא כירורגית.

בוטוקס - מיוצר מבית אלרגן

ממה נוצרים קמטים?

 

קמטים בעור נוצרים כתופעה טבעית בתהליך ההזדקנות.  יש מספר גורמים עיקריים ליצירת קמטים כמו הפעלת שרירי הבעות הפנים, גיל מתקדם, נזק ישיר מקרני השמש, עישון והידרציה לקויה.

קמטים - נוצרים על ידי חשיפה לשמש, שינויי גיל והפעלת שרירי הבעה

מה ההשפעה של בוטוקס על קמטים?

 

ההשפעה הישירה של בוטוקס הינה שיתוק של השרירים אליהם החומר מוזרק. בוטוקס גורם לשיתוק על ידי מניעת הולכת האיתותים בין העצב לשריר.  כך שהשרירים הגורמים ליצירת הקמטים נרפים וזה מקנה לעור מראה חלק ורענן יותר.

הזרקת בוטוקס יעילה לטיפול באילו אזורים?

בוטוקס יעיל בעיקר לטיפול בקמטים בשליש העליון של הפנים.  יש שלושה אזורים עיקריים שבהם מתבצעים הזרקות בוטוקס.
אזורים לטיפול בבוטוקס

 • בין הגבות
 • צדי העינים
 • מצח

לכל אזור יש מספר נקודות מסויימות שלהם מזריקים בוטוקס.  אתם יכולים ללמוד עוד על טכניקת הזרקת בוטוקס.
הזרקת בוטוקס

לכמה זמן נמשכת השפעת הבוטוקס?

 

ההשפעה של בוטוקס היא זמנית וחולפת לאחר פרק זמן.  משך הפעולה משתנה מאדם לאדם אך הממוצע נע בין שלושה לארבעה חודשים. יש מקרים שבהם ההשפעה נמשכת עד שישה חודשים. לעיטים יש נטייה לפרק הזמן בין ההזרקות להתארך באנשים שמתמידים בטיפול.

כמה זמן אורך הטיפול עצמו?

 

הפרוצדורה עצמה מהירה ונמשכת כעשר דקות.  הפגישה עם הרופא הוא יותר ארוך ונמשך כשלושים דקות. במפגש הרופא עובר על הרקע הרפואי, מסביר את הליך הפרוצדורה ותופעות הלוואי אפשריות ועונה על שאלות.  למדו עוד על הליך הטיפול בבוטוקס.

האם אפשר לחזור לעבוד מיד לאחר טיפול בבוטוקס?

 

לרוב כבר חצי שעה לאחר הטיפול בבוטוקס אין זכר להזרקות.  ביום לאחר ההזרקה מומלץ להימנע מהתעסקות עם אזור ההזרקה ומפעילות מאומצת.  התעסקות עם אזור ההזרקות יכול לגרום להתפשטות מקומית של בוטוקס וכך לגרום לתופעות קוסמטיות לא רצויות. תקראו בהמשך על הסבר התהליך לאחר הטיפול בבוטוקס.

מתי אראה תוצאות לאחר הטיפול?

 

מתחילים לראות שינויים לאחר כשלושה ימים, אך ההשפעה המרבית מופיעה רק לאחר שבועיים. בהתחלה ייתכן שתשימו לב שההשפעה של הבוטוקס אינה אחידה אבל לרוב זה מתאזן שבועיים לאחר ההזרקה.

לאיזה תוצאות אני יכול לצפות לאחר טיפול בבוטוקס?

 

ההשפעה של בוטוקס משתנה מאדם לאדם.  ההשפעה המרבית היא מניעת שימוש בשרירי ההבעה שיוצרים קמטים, כגון באזור המצח, צדי העיניים ובין הגבות.  הקמטים הדינמיים, אלה שנוצרים בזמן הפעלת השרירים, לרוב ייעלמו לגמרי. לעומת זאת ההשפעה על הקמטים הסטטיים, הקמטים שמופיעים גם בהעדר הפעלת השרירים,  יותר זעירה.  לרוב ההשפעה על קמטים סטטיים תלויה בדרגת הקמטים ומצב העור. כמו כן לוקח לקמטים סטטיים  זמן רב יותר להפיק תועלת מהטיפול.  ניתן להשלים טיפול בבוטוקס עם טיפולים קוסמטיים אחרים כמו מילוי קמטים על ידי חומצה היאלורונית.

מהם תופעות הלוואי האפשריות של בוטוקס?

לרוב תופעות הלוואי של בוטוקס קלות וחולפות תוך פרק זמן קצר.  תופעות הלוואי הנפוצות קשורות להזרקה עצמה, כמו כאב מקומי, נפיחות וחבורות. תופעות לוואי יחסית נפוצות כוללות מיגרנות, נפילת עפעפיים או נפילת גבות.

יש מקרים שבהם יש תופעות לוואי רציניות יותר כמו תגובות אלרגיות.  חשוב להבין לעומק את תופעות הלוואי של בוטוקס לפני שניגשים לטיפול.

תקראו עוד על שאלות ותשובות נפוצות לגבי הזרקת בוטוקס.


קישורים נוספים:

תקבעו ייעוץ ראשוני עכשיו

 • כל הטיפולים מתבצים על ידי רופאים מוסמכים!
 • ייעוץ ראשוני וביקורת חינם!
 • שרות אדיב ומקצועי!

הזמנת תור או שלחו מייל info@botoxtelaviv.co.il

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה