מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטים

הזרקת בוטוקס מיועדת לטיפול בקמטים.  יש שלושה אזורים עיקריים בפנים אליהם מתבצעים הזרקות בוטוקס.

הזרקת בוטוקס למצח

השריר העיקרי שפועל ליצירת קמטים במצח הינו השריר בשם "פרונטאליס".  שריר זה אחראי על הבעת הרמת גבות. הפעלתו החוזרת גורמת ליצירת קמטים אופקיים במצח.  החלשת הפרונטאליס על ידי הזרקת בוטוקס עלול למנוע יצירת קמטים אם הטיפול מתבצע טרם יצירת קמטים עמוקים.  במידה וקיימים כבר קמטים במצח, הזרקת בוטוקס יכול לגרום לעידון קמטים אלו.

יש מספר שיטות הזרקת בוטוקס למצח.  בחירת השיטה תלויה בפתרון האסתטי שהמטופל רוצה.  באמצאות שיטת הזרקת בוטוקס מיוחדת למצח ניתן לגרום להרמת גבות קלה, שגורם למראה אסתטי נחשק של עיניים גדולות ויפות.  שיטת הזרקה זו מתבצעת באמצעות הזרקת בוטוקס לצמח בצורת משולש.

בגברים התופעה הזאת של הרמת גבות בדרך כלל לא רצויה מפני שזה מקנה מראה נשי.  הזרקת בוטוקס למצח אצל גברים נעשה בקו אופקי.

על ידי בחירת מספר ואזור הזרקות הבוטוקס ניתן גם לקבוע את רמת החלשת הפרונטאליס.  כדי להגיע להשפעה המרבית לטיפול בקמטים ניתן להגיע להחלשה מלאה של השריר.  הרבה מטופלים רוצים לשמר שימוש של הפרוטאליס כדי להגיע לתוצאה טבעית יותר.  ניתן לעשות זאת על ידי הזרקה אופקית גבוהה יחסית במצח שתשמר את האפשרות להרמת גבות.  צריך לזכור שאם השריר לא יוחלש לגמרי באזורים שההבעה שמורה עדיין יופיעו קמטים.

הזרקת בוטוקס למצח מצריכה גם כן טיפול בבוטוקס בין הגבות.  במידה ומחלישים רק את שרירי המצח, השרירים בין הגבות יפעלו ללא התנגדות וזה עלול לגרום לתוצאה אסתטית לא רצויה של נפילת גבות.

הזרקת בוטוקס בין הגבות

הזרקת בוטוקס בין הגבות הינה ההתוויה הרשמית היחידה לטיפול בבוטוקס.   יש שתי שרירים עיקריים באזור בין הגבות שיוצרים מראה כועס. ה"פרוסרוס" זהו שריר שממוקם בחלק העליון של האף שפועל למשוך כלפי מתה את הגבה. פעילות זו גורמת ליצירת קמטים אופקיים בחלק העליון של האף.

שרירי ה"קורוגטור" ממוקמים מעל העיניים באזור המקורב לאף.  שרירים אלו פועלים למשוך את הגבה כלפי האף. פעילות חוזרת של שרירים אלו גורמת ליצירת קמטים אנוכיים בין הגבות.  אנשים רבים סובלים מקמטים חרוטים לעור בין הגבות שגורם למראה תמידי כועס.  אנשים אלו חשים שהמראה הכועס התמידי הזה מונע מאנשים לגשת לדבר איתם.

שיטת הזרקת בוטוקס בין הגבות מיועדת להחליש את שרירי הקורוגטור והפרוסרוס.  נהוג להזריק בוטוקס פעם אחת לתוך הפרוסרוס ופעמיים לתוך הקורוגטור בכל צד מפני שזהו שריר ארוך יותר.  לכן הזרקת בוטוקס בין הגבות מצריכה בדרך כלל חמישה זריקות.  יש לזכור שהרופא יתאים את הטיפול הן מבחינת מספר ההזרקות והן מבחינת מינון ההזרקות לפי האנטומיה והצרכים האישיים של כל מטופל.

הזרקת בוטוקס לצדי העיניים

הזרקת בוטוקס לצדי העיניים מיועדת להחלשת השריר בשם "אורביקולאריס אוקולי".  שריר זה הוא אחר מהשרירים האחראיים על עצימת עיניים.  בעת חיוך שריר זה גם מופעל וגורם לקימוט של העור לצדי העיניים.  באנגלית קמטים אלו נקראים "crow’s feet".

שיטת הזרקת בוטוקס לצדי העיניים מיועדת למנוע את הקמטים שנוצרים לצדי העיניים בזמן חיוך.  נהוג להזריק בלושה נקודות לצדי העיניים בכל צד.  הזריקות מתבצעות בחלק החיצוני של העור סביב העיניים קרוב לרקות.

חשוב לציין שהזרקת בוטוקס לצדי העיניים לא מונעת מעצימת עיניים!

מינון הזרקת בוטוקס

המינון של הזרקת בוטוקס משתנה בין אזורים ותלויה במבנה האנטומי של כל אחד ובתוצאות האסתטיות הרצויות. רצוי לנהוג בצד הזעיר ביותר ולהזריק כמות יחסית נמוכה של בוטוקס בפעם הראשונה.  במפגש הביקורת לאחר שבועיים ניתן להוסיף מינון נוסף של בוטוקס ללא תשלום נוסף בעת הצורך.  הזרקת מינון גבוהה מדי עלולה להגביר תופעות לוואי כתוצאה מהתפשטות מקומית של בוטוקס.  תופעות לוואי אלו כוללים צניחת עפעפיים או צניחת גבות.

חזרו לעמוד הראשי של מידע על בוטוקס או חזרו לדף הבית של בוטוקס תל אביב ותקבעו ייעוץ ראשוני חינם היום.

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה