מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

בוטוקס – תופעות לוואי

תופעות לוואי נפוצות של בוטוקס

תופעות לוואי של בוטוקס לרוב קלות ואם מתרחשות בדרך כלל חולפות תוך שבוע.  למרות שבוטוקס לעידון קמטים היא פרוצדורה פשוטה, חשוב להבין מהם כל תפועות הלוואי של בוטוקס. המידע לגבי תופעות לוואי של בוטוקס בפרק זה מתייחס רק לטיפול בבוטוקס להתוויה אסתטית או קוסמטית.

תופעות לוואי של בוטוקס הקשורות למערכת העצבית

כאב ראש, נימול – שכיחות נפוצה (בין 1% עד 10%)

תופעות לוואי של בוטוקס הקשורות לעיניים

נפילת עפעפיים – שכיחות נפוצה (בין 1% עד 10%)

תופעות לוואי של בוטוקס הקשורות למערת העיכול

בחילות – שכיחות נפוצה (בין 1% עד 10%)

תופעות לוואי של בוטוקס הקשורות לעור

אודם – שכיחות נפוצה (בין 1% עד 10%)

תופעות לוואי של בוטוקס הקשורות למערכת השרירים

חולשת שרירים – שכיחות נפוצה (בין 1% עד 10%)

תופעות לוואי של בוטוקס הקשורות להזרקה

כאב מקומי, נפיחות האזור ההזרקה, חבורות, גרד מקומי – שכיחות נפוצה (בין 1% עד 10%)

מידע נוסף לגבי תופעות לוואי של בוטוקס

מקרים שבהם תופעות לוואי הופיעו הרחק מאזור הזרקת הבוטוקס נדירים ביותר (פחות מ0.01%).  מקרים אלו מתבטאים בחולשת שרירים ניכרת, קושי בליעה או דלקת ריאות. בין מקרים נדירים אלו תוארו מקרים של מוות.

היו מקרים שבהם תוארו תופעות הלוואי הבאים:

קושי בדיבור, כאב בטן, טשטוש ראייה, חום, שיתוק מקומי, כאבי שרירים, גרד, הזעה, שלשול, ירידה בתיאבון, טנטון, הקאות.

תוארו מקרים נדירים (פחות מ0.1%) שבהם תופעות הלוואי עירבו את מערכת הלב, כולל הפרעות קצב והתקף לב.  במקרים אלו מרבית החולים היו בסיכון מוגבר למחלות לב.

תגובות אלרגיות חמורות תוארו אך הם נדירים (פחות מ0.1%).

התוויות נגד הזרקת בוטוקס – מי לא מועמד לטיפול בבוטוקס

-          אנשים שסובלים מרגישות ידועה לבוטולינום טוקסין (בוטוקס) או לנגזריו.

-          דלקת או זיהום באזור המיועד להזרקה

-          נשים בהריון / מניקות

הזהרת נגד שימוש בבוטוקס בנשים הרות / מניקות

אסור להשתמש בבוטוקס בנשים הרות / מניקות כולל נשים שמתכננות להיכנס להריון.  אין מחקרים באנשים לגבי הבטיחות של בוטוקס בהריון.  מחקרים על בעלי חיים הדגימו רעילות לעובר כולל הפלה או עוות הצורה.

 הזהרות נגד שילוב הזרקת בוטוקס עם תרופות אחרות

יש מספר תרופות כולל תרופות אנטיביוטיות שמשבשות הולכה עצבית-שרירית.  חושב לדווח לרופא על כל התרופות שאתם נוטלים כדי למנוע שילוב של תרופות אסורות עם בוטוקס.

הזהרות לגבי הזרקת בוטוקס

בספרות מתועדים מקרים בהם השפעת הבוטוקס הופיעה מרוחק מאזור ההזרקה.  מקרים אלו היו לעתים מעורבים עם בעיות בליעה, דלקת ראות או תסמונות קשות אחרות. אנשים שהוזרקו במינונים טיפוליים עלולים לחוש בחולשת שרירים.  אנשים שסובלים ממחלות עצביות כולל בעיות בליעה נמצאים בסיכון מוגר לתופעות לוואי אלו.

מחלות עצביות שפוסלות מטיפול בבוטוקס כוללים מחלות ממשפחת ניורופטיית שרירים היקפית (כמו ALS  או ניורופטיה מוטורית).  אנשים שסובלים מעדות קלינית להפרעות הולכה עצבית-שרירית (כמו תסמונת מאיסטניה גראוויס) נמצאים בסיכון מוגבר לתופעות לוואי סיסטמיות כמו קושי בבליעה או כשל נשימתי.

תכשיר הבוטוקס כולל בתוכו אלבומין, שזה חלבון ממקור אנושי.  בכל תרופה שמופקת ממוצרי דם אי אפשר לשלול לחלוטין את האפשרות להעברת זיהום.  להפחית את סיכון העברת זיהום יש קריטריונים מוקפדים לבחירת תורמים. בנוסף תהליכים של קטילת נגיפים משולבים בתהליך הייצור.  סיכון העברת זיהום הינו מזערי.

כמו בכל פרוצדורה שכוללת הזרקה, פציעה יכולה להיגרם מההזרקה עצמה.  הזרקה יכולה לגרום לזיהום מקומי, כאב, דלקת, נימול או שינוי בחושה, רגישות, נפיחות, אודם, דימום או חבורות.  הכאב שמשויך עם ההזרקה יכול לגרום לתגובה ואזו-ואגאלית כמו עילפון.

הזהרות ספציפיות לטיפול בבוטוקס לצורך אסתטי

הזרקה לאזור צדי העיניים יכול לגרום לירידה בתדירות המצמוץ ויכול לגרום לחשיפה ממושכת של הקרנית. זה יכול לגרום ליצירת כיב על גבי הקרנית, במיוחד באנשים שסובלים מבעיות שקשורות לעצב המוחי השביעי כמו התסמונת בשם בל.

יש לנקות במשנה זהירות באנשים שסובלים מאסימטריה בולטת של הפנים, נפילת עפעפיים, או צלקות משמעותיות.

אם זאת הפעם הראשונה שאתם חושבים להשתמש בבוטוקס לטיפול בקמטים זה טבעי להסס.  בטוח יש לכם עוד הרבה שאלות אז נשמח לעזור לכם ולענות על כל שאלותכם. חזרו לעמוד הבית של האתר לתאם פגישת ייעוץ ראשוני חינם לטיפול בבוטוקס לעידון קמטים.

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה