מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים נעשה כדי להקנות לשפתיים מראה מלא וחושני יותר.  תהליך עיבוי שפתיים יכול גם לעזור לעדן קמטים סביב הפה.  עיבוי שפתיים הינה פעולה לא כירורגית הכרוכה בהזרקת חומר לתוך השפתיים.  ניתן לחזור מיד לאחר הפעולה לעבודה.  בניגוד לניתוחים פלסטיים אין צורך בשהייה ממושכת בבית לאחר הפעולה.  התוצאות לרוב מרשימות ומידיות, אך ניתן להתרשם מתוצאת עיבוי שפתיים לאחר שהנפיחות הראשונית פוחתת לאחר כיומיים.

עיבוי שפתיים – חומרי מילוי

עיבוי שפתיים נעשה על ידי הזרקת חומרי מילוי, בדומה למילוי קמטים.  יש מגוון רב של חומרים שמשמשים לעיבוי שפתיים, אך הנפוץ ובטוח ביותר הינו חומצה היאלורנוית.  חומצה היאלורונית מיוצרת על ידי מספר חברות.  עיבוי שפתיים נעשה על ידי חומרי מילוי כמו ג'ובידרם, פרלן ורסטילן שהם כולם חומצות היאלורוניות מחברות ידועות.  כיום יש חומרי מילוי שמשולבים עם חומר להרדמה מקומית שתורם לנוחיות הפעולה.  השפעת החומצות ההיאלורוניות הינו זמני.

יש מספר חומרים אחרים מלבד חומצה היאלורונוית שמשמשים לעיבוי שפתיים.  חומרים אלו כוללים הזרקת שומן עצמי וסיליקון.

עיבוי שפתיים על ידי הזרקת שומן עצמי

היתרון של הזרקת שומן עצמי זה האדר תופעות של רגישות מפני שהתאים מקורם מאותו בן אדם.  מנגד, הזרקת שומן עצמי דורשת איסוף תאים מאזור אחר בגוף שגורמת לפציעה זמנית באותו אזור.  עדיין לא ברור מה משך השפעת הזרקת שומן עצמי לעיבוי שפתיים ויש כיום מחקרים העוסקים בנושא זה.

עיבוי שפתיים על ידי הזרקת סיליקון

בניגוד לחומרים שהוזכרו לעיל, עיבוי שפתיים על ידי הזרקת סיליקון מקנה השפעה קבועה.  הזרקת סיליקון מונעת צורך בהזרקות חוזרות של חומרי מילוי.

החיסרון המשמעותי ביותר זה בטיחות הסיליקון.  עיבוי שפתיים עם סיליקון עלולה לגרום לתגובה של מערכת החיסון נגד החומר שיוצר "גרנולומות".  אלו גבשושים תת-עוריים שגורמים לעיוות השפתיים ומצריכים לרוב הסרה כירורגית.

עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית – משך ההשפעה

חומצה היאלורונית בטוחה ויעילה לעיבוי שפתיים.  עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית הינה זמנית.  משך ההשפעה נמשכת בין שישה לתשעה חודשים.  יש מקרים שההשפעה נמשכת כשנה ואף יותר.

תהליך עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים נעשה במרפאה.  הפעולה עצמה קצרה יחסית ונמשכת בין רבע שעה ל45 דקות.  לפני ביצוע עיבוי שפתיים הרופא יעבור על הרקע הרפואי שלכם.  חשוב לדווח באופן מלא על הרקע הרפואי שלכם כולל תרופות שאתם נוטלים, ופרוצדורות רפואיות שעברתם בעבר כולל טיפולים אסתטיים אחרים.

יחד עם הרופא תדונו על התוצאה הרצויה וביחד תחליטו על מתווה הטיפול.  עיבוי שפתיים הינה פעולה גמישה וניתן לעצב את השפתיים למידה שתרצו.  חשוב לציין כי רפואה אסתטית הינה במידה רבה אומנות ולא תמיד ניתן להגיע לשלמות מוחלטת.

לפני הפעולה הרופא יאלחש את האזורים הנדרשים סביב הפה על ידי הזרקת הרדמה מקומית.  הזרקת חומר ההרדמה גורמת למעט אי נוחות, אך לאחר כדקה השפעתה מורגשת. לאחר השפעת ההרדמה המקומית ניתן לבצע עיבוי שפתיים באלחוש מלא ברוב המקרים.

הפעולה מתבצעת על ידי מספר הזרקות של חומר מילוי באזורים שונים של השפתיים כדי להביא לתוצאה הרצויה.  הרופא יוודא שהוא מזריק כמות שווה של חומר לשתי צידי השפתיים כדי להגיע לתוצאה סימטרית.

תופעות לוואי של עיבוי שפתיים

חושב לזכור שזאת פרוצדורה רפואית וכך תמיד יש סיכון לתופעות לוואי.  רוב תופעות הלוואי קלות ומיוחסות להזרקה עצמה.  תופעות לוואי אלו קשורים לפציעת הרקמות ומתבטאות על ידי נפיחות מקומית, אודם וכאב או רגישות באזור ההזרקה.  אם תופעות אלו מופיעים,לרוב לאחר יומיים יש כבר שיפור ניכר.

ייתכנו תופעות לוואי יותר רציניות שהן נדירות יותר.  תופעות אלו כוללות רגישות לחומר המוזרק או זיהום. בנוסף ייתכן שינוי בגוון העור, צלקות או תוצאה אסתטית לא רצויה.  אי אפשר לצפות מראש את תופעות לוואי אלו וכן יש מרכיב של תהליך ריפוי אישי.

הוראות למטופל לאחר עיבוי שפתיים

מומלץ לאחר עיבוי שפתיים להימנע מספורט או חשיפה ממושכת לחום ל24 שעות.  הוראות אלו מיועדים כדי להפחית תופעות לוואי לאחר הפעולה, במיוחד מניעת יצירת חבורות או נפיחות מקומית.

לאחר 24 שעות ניתן לחזור לפעילות מלאה.  חשוב לחזור לביקורת שבועיים לאחר הטיפול כדי לבדוק את התוצאות. במפגש הביקורת ניתן לבצע תיקונים לפי הצורך.

חזרו לעמוד הבית או למדו עוד על טיפולים אסתטיים אחרים כמו בוטוקס או מילוי קמטים.

נשמח לעמוד לרשותכם לענות לשאלותיכם, תרגישו חופשי ליצור קשר.

הזמינו ייעוץ ראשוני עכשיו

  • כל הטיפולים מתבצעים על ידי רופאים מוסמכים.
  • כל המחירים כוללים ייעוץ ראשוני חינם וביקורת שבועיים לאחר הטיפול.
  • מרפאתנו הראשית נמצאת ברמת החייל ואנו נותנים שרות ברחבי הארץ.

הזמנת תור או שלחו מייל  info@botoxtelaviv.co.il

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה