מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

רסטילן ופרלן – מה זה, מחירים ותופעות לוואי

13 בפברואר 2012

in חומרי מילוי

מה זה רסטילן?

רסטילן (®Restylane)  היא קבוצה של מוצרים המבוססים על חומצה היאלורונית. רסטילן מיוצר על ידי חברת Q-med  ונכנס לשימוש באירופה כבר ב1996. בשנת 2003 רסטילן קבל אישור על ידי הFDA לשימוש בארה"ב והוא היה לסוג הראשון של חומצה היאלורונית אשר שווק באמריקה . כאשר חושבים על חומצה היאלורונית, בדרך כלל חושבים על רסטילן, מפני שהוא הסוג של חומצה היאלורונית הוותיק ביותר בשוק האמריקאי.  רסטילן הינו יעיל למילוי קמטים קבועים ועיבוי שפתיים, בעוד שבוטוקס הינו טיפול יעיל יותר לקמטי הבעה.

רסטילן – לפני ואחרי

רסטילן – משפחת המוצרים

במשפחת רסטילן יש מספר מוצרים, הכוללים:

 • רסטילן (®Restylane)
 • רסטילן פרלןPerlane)
 • רסטילן פיין ליינס (®Restylane Fine Lines)
 • רסטילן סאב-קיו (®Restylane Sub-Q)

Restylane רסטילן

Restylane Perlane רסטילן פרלן

בנוסף, אושרו לשימוש לאחרונה:

 • Restylane-L
 • Perlane-L

אלו גרסאות של החומרים הרגילים אבל בתוספת חומר להרדמה מקומית.  בבדיקות החברה הנוגעים בשימוש במוצרים המשלבים הרדמה מקומית, בקרב 70%-90% מנבדקי המחקרים  חלה הפחתה משמעותית בכאב בעת ההזרקה ועד שעה לאחר הפעולה.

Restylane Sub-Q נועד לשימוש בשכבות עמוקות יותר מאשר מוצרים אחרים במשפחת האביזרים. החומר מיועד לשימוש בעיצוב הלחיים והסנטר.

Restylane Fine Lines מיועד לשימוש בקמטים שטחיים מאד, לדוגמה סביב הפה, ליד העיניים ובמצח.

חשוב לציין:  לפי בדיקתנו, יש אישור בישראל לשיווק רסטילן, פרלן ורסטילן פיין ליינס בלבד.  בארה"ב כיום מאושרים לשימוש רק רסטילן, פרלן והגרסאות המכילים חומר אלחוש.

כיצד פועל רסטילן

רסטילן מקנה נפח לעור ומשמש למילוי קמטים בדרגות בינוניות או עמוקות, כמו לדוגמה בקמטים העוברים מהאף לצד הפה.  רסטילן גם יכול לשמש למילוי שפתיים – אך חשוב לציין שבארה"ב רסטילן בשפתיים מותר לשימוש במטופלים מעל גיל 21 בלבד.

לאחר הזרקת רסטילן ניתן לצפות בתוצאות מידיות.  החומר מיועד לפעול בדומה לחומצה היאלורונית הנמצאת בעור ולהחליף את החומר אשר נהיה דליל יותר כתוצאה מהזדקנות העור.

לפי ההנחיות האמריקאיות, מומלץ להגביל את הנפח המוזרק ל6 סמ"ק (מילוי קמטים) .  בעיבוי שפתיים מומלץ לא להוסיף יותר מ1.5 סמ"ק לכל שפה בכל טיפול.  הזרקה מעבר לנפחים אלו יכולה להגביר את הסיכויים להופעת תופעות לוואי מקומיות.

חשוב לציין שיעילות ובטיחות החומר נבדק עד עכשיו רק במילוי קמטים בין צידי האף לצידי הפה ולהגדלת שפתיים.

רסטילן בשפתיים

כפי שצוין, רסטילן מאושר על ידי הFDA  למילוי ועיבוי שפתיים מעל גיל 21.  פרלן ומוצרים אחרים במשפחה אינם מאושרים לעיבוי שפתיים.

רסטילן פרלן

פרלן הינו חומר דומה לרסטילן.  ההבדל הוא בחלקיקים של החומר, שהם גדולים יותר. פרלן מיועד להזרקה עמוקה יותר מאשר רסטילן.  לפי האתר הרשמי של רסטילן, מחקר שערכה החברה הראה שבממוצע 70% מהמטופלים בפרלן נהנו משיפור ממושך עדיין 6 חודשים לאחר ההזרקה המקורית.  על פי היצרן Q-med , פרלן אינו מיועד לשימוש בשפתיים.

איך לדעת אם להשתמש ברסטילן או פרלן?

הרופא המטפל יחליט איזה חומר הוא המתאים ביותר עבור העור שלכם.

למי אסור להזריק רסטילן?

 • אנשים הסובלים מאלרגיות חריפות, במיוחד אלו שאושפזו בגין האלרגיה
 • אנשים הסובלים מהפרעות במערכת הקרישה
 • אסור להזריק לתוך עור דלקתי – במציבים כאלו רצוי לדחות את הפעולה עד לאחר החלמה.
 • נשים בהריון או אשר מניקות.
 • מטופלים מתחת לגיל 18 לטיפול בקמטים ומתחת לגיל 21 לטיפול בשפתיים (לפי הFDA)

רסטילן תופעות לוואי

לאחר הזרקת רסטילן תיתכן מעט נפיחות, אודם, כאב, חבורות או רגישות. לרוב, תופעות הלוואי של רסטילן הינן קלות וחולפות בדרך כלל עד שבוע לאחר מילוי קמטים וכשבועיים לאחר עיבוי שפתיים.  לעיתים רחוקות יתכן שהחומר יוזרק לתוך כלי דם.  כאשר הדבר קורה הוא עלול לגרום לנזק לעור.  בתדירות יחסית נדירה, יכולות להופיע נקודות אדומות לאחר ההזרקה.  בנוסף, יתכן שההזרקה תגרום להתקף הרפס לאחר מילוי שפתיים באנשים הידועים כסובלים מהתקפים בעבר.

כדי למנוע הופעת חבורות או דימום מומלץ להימנע מנטילת תרופות אשר גורמות לדילול הדם, כמובן רק בתיאום עם רופא המטפל.

 רסטילן – מחירים

רסטילן הינו אחד החומרים הוותיקים והמוכרים ביותר בשוק, במיוחד בארה"ב. לכן עלות הטיפול באמצעות רסטילן הינה יחסית גבוהה.  יש מגוון רחב של מחירים עבור רסטילן המשתנים בין מרפאה למרפאה, אבל לרוב המחיר עבור מזרק נע סביב ה2,000 ₪.

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

Previous post: