מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

סוף להזרקות בוטוקס? בוטוקס בקרם מגלה תוצאות יפות!

16 בינואר 2012

in Botox

מחקר חדש שפורסם לפני מספר ימים מבשר בשורות טובות לסוף עידן הבוטוקס בתצורת הזרקות.   בוטוקס הינו הטיפול האסתטי הפופולארי ביותר בעולם כיום, עם מיליוני אנשים העוברים את הדקירות במהלך שנה.  אומנם המחטים זעירות ביותר, אך עדיין האימרה שצריך לסבול בשביל היופי נשארת נכונה.  תופעות הלוואי של בוטוקס לרוב קלות, אך מטופלים נאלצים לעבור את דקירות המחט, ולסבול לעיתים מתופעות לוואי כמו חבורות, סימנים כחולים, נפיחות ואודם.  אין ספק שמי שיגלה איך לייצר בוטוקס בתצורה של קרם יהיה מועמד לפרס נובל!

סוף לעידן הזרקות בוטוקס?

סוף לעידן הזרקות בוטוקס?

מחקר חדש בנושא בוטוקס

כבר מספר שנים מתבצעים ניסיונות לפיתוח בוטוקס בתצורת קרם או ג'ל.  לפני מספר ימים, בתחילת ינואר 2012, פורסם מחקר חדש בירחון הנחשב "הירחון של תרופות ברפואת עור" שהדגים שיפור ניכר בקמטי צחוק לצדי העיניים לאחר טיפול בג'ל בוטוקס.  כל המתנדבים שגויסו למחקר סבלו מקמטים לצדי העיניים בדגרה בינונית עד דרגה חמורה.  המתנדבים חולקו לשתי קבוצות – קבוצה אחת עם 45 מתנדבים קבלו טיפול עם ג'ל המכיל את החומר הפעיל וקבוצה שנייה של 45 מתנדבים קבלו ג'ל פלצבו (ג'ל פשוט ללא חומר פעיל).  המחקר נערך בצורה קפדנית, כך שגם הרופאים וגם המטופלים לא ידעו אם קבלו ג'ל בוטוקס או ג'ל פלצבו.

תוצאות מעודדות עבור טיפול בקרם בוטוקס

התוצאות היו מרשימות.  לאחר 4 שבועות, הקמטים של כ-45% מקבוצת הטיפול נהיו עדינים הרבה יותר.  הקמטים נמדדו על ידי אבחון של פאנל רופאים וגם כן על ידי הערכה עצמית של המטופלים. שיפור משמעותי נחשב כשינוי של קמטים חמורים לקמטים עדינים או שיפור מנקודת מוצא של קמטים בינוניים לקמטים עדינים ביותר (ראו את מד הקמטים).  כדי שהשינוי שחל בקמטים אכן יחשב כשיפור, היה צורך הסכמה גם של פאנל רופאים מומחים וגם של הנבדק עצמו.  חשוב לציין שלעומת זאת, בקבוצת הפלצבו לא היה שיפור כלל בקרב הנבדקים.

שיפור שאולי משמעותי יותר- בדיקה חוזרת לאחר 8 שבועות הראתה שכמעט 90% מקבוצת הטיפול בג'ל בוטוקס נהנו משיפור משמעותי.  השיפור הקליני המשמעותי במצב הקמטים נמדד על פי הערכת פאנל המומחים.  התוצאות נחשבות כמובהקות מבחינה סטטיסטית – כלומר ההסתברות שתוצאות המחקר הינן אקראיות היא כמעט אפסית.  חשוב לציין שלא התרחשו תופעות לוואי כתוצאה ממריחת ג'ל הבוטוקס.

ג'ל בוטוקס

בוטוקס - עוד מעט מגיע כג'ל או קרם?

הג'ל, המכונה כרגע בשם המסתורי RT001, עדיין רחוק מלהיות מאושר לשימוש נרחב.  מחקר זה הינו המחקר האחרון בסדרה של מחקרים לאפיון יעילות ג'ל הבוטוקס.  עד כה, כל המחקרים הדגימו תוצאות מעודדות, ידיעה שאמורה לשמח את מיליוני מטופלי הבוטוקס בעולם.  למרות התוצאות המרשימות, עדיין יש דרך ארוכה עד אישור רישום התרופה בארצות הברית ואירופה.

יש עוד מספר שנים עד שיהיה אפשר לרכוש ג'ל בוטוקס בבית מרקחת השכונתית.  עד אז, אנשים שרוצים להיראות טוב ולעדן את קמטי ההבעה יצטרכו לקבל את הזרקות הבוטוקס בהבנה ולסבול בשקט עבור היופי…

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

Previous post:

Next post: