מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

הזרקת בוטוקס בין הגבות

18 בדצמבר 2011

in Botox

האזור הנפוץ ביותר להזרקת בוטוקס הינו האזור בין הגבות.  השרירים בין הגבות שגורמים למבט כועס, הם היעד היחיד להזרקת בוטוקס בשימוש קוסמטי שקיבל אישור של ה-FDA  האמריקאי. הזרקת בוטוקס לכל שריר או אזור אחר בגוף למטרות קוסמטיות, אם נעשה, נעשה באופן לא רשמי וללא האישור של הFDA.

הזרקות בוטוקס בין הגבות

השרירים בין הגבות מאפשרים לקמץ את העיניים ולהגן עליהן נגד שמש, רוח וחפצים זרים.  שימוש יתר של השרירים הללו יכול לגרום לקמט בין הגבות בזמן ריכוז מוגבר, שהסובבים יכולים לפענח כמבט כועס.  החלשה של השרירים בין הגבות על ידי הזרקת בוטוקס יכולה להביא להרמה קלה של הגבות ולטשטש כמעט לגמרי קמטים בין הגבות.  העלמת קמטים אלו יכולה לגרום לבן לאדם להיראות יותר רגוע להשרות אווירה חיובית במקום מבט כעוס.  גבות מורמות בדרך כלל מביעות תחושה חיובית, ומנגד גבות מורדות מביעות תחושה שלילית. אצל נשים גבות מוקשתות נחשבות ליפות יותר, ואצל גברים בדרך כלל רצוי גבות מאוזנות.

הכנה להזרקת בוטוקס בין הגבות

טרם הזרקת בוטוקס, הרופא יבדוק את המטופל ויתכנן את נקודות ההזרקה.  הרופא ימשש את תווי הפנים במנוחה ובעת הפעלת השרירים בין הגבות כדי להבין את האנטומיה הספציפית למטופל.  האנטומיה של שרירי ההבעה שונים מעט מאדם לאדם וחשוב להבין את מיקומם והשפעתם של השרירים באותו מטופל כדי להביא לתוצאה קוסמטית רצויה.

הזרקות בוטוקס בין הגבות מתבצעת בדרך כלל ב-5 נקודות.  יש קבוצה של מטופלים שנהנים מתוצאות טובות יותר לאחר הזרקות בוטוקס בין הגבות.  יש בדיקה שמכונה ה”Glabellar Spread Test”-  שבה מותחים ידנית את העור בין הגבות ובוחנים האם פעולה זומביאה לשיפור בקמט.  במטופלים שרואים שיפור בעקבות פעולה זו, ניתן לצפות לתוצאות טובות לאחר הזרקות בוטוקס. כמו כן, גם במטופלים עם קמטים רדודים או זעירים יותר ניתן לצפות לתוצאות טובות.

קבוצה נוספת כוללת אנשים שמגיבים בצורה פחות ניכרת להזרקת בוטוקס.  בקבוצה זו נכללת אנשים עם עור עבה, עם קמטים עמוקים הנצפים גם ללא הפעלת שרירים ושבהם לא ניתן לשפר את מראה הקמט עם מתיחת העור בין הגבות.  יש קבוצה אחרת של אנשים עם עור מאד רפוי ועם קמטים מאד עמוקים בין הגבות.  אנשים אלו בדרך כלל מבוגרים יותר ובדרך כלל הם אינם מועמדים מתאימים להזרקות בוטוקס.

הזרקות בוטוקס בין הגבות לנשים בדרך כלל מסתכמת ב-5 נקודות הזרקה.  בגברים, כדי להשיג תוצאה קוסמטית טובה שנמשכת בין 3-4 חודשים, לפעמים יש צורך אף ב- 5-7 נקודות הזרקה ועם מינון שיכול להיות כפול ממינון בוטוקס בנשים.

אופן הזרקת בוטוקס וכמות בוטוקס להזרקה משתנה מאדם לאדם והם מותאמים לאנטומיה ולמצבו האישי של המטופל.  בדרך כלל רצוי להזריק מינון שמרני של בוטוקס, ובפגישת ביקורת להוסיף נקודות הזרקה בהתאם לתוצאה.  גישה שמרנית זו תסייע למנוע תופעות לוואי.

הזרקות בוטוקס בין הגבות - מיקום הזרקות

תוצאות לאחר הזרקת בוטוקס בין הגבות

לאחר הזרקת בוטוקס, הקמטים האנכיים בין הגבות יופחתו ויכולים אף להעלם. כמו כן, תיתכן הרמת גבות בצורה קשתית כתוצאה מפועלה של חד-צדדית של שריר המצח (הפרונטאליס). בנשים תוצאה זו בדרך כלל רצויה ונחשבת ליפה.  בגברים תוצאה זו בדרך כלל לא רצויה, אך ניתן לטפל בזה על ידי הזרקות בוטוקס בנקודות נוספות כדי להחליש את סיבי הפרונטאליס הגורמים להרמה.

הזרקת בוטוקס בין הגבות בדרך כלל מביאה לשיפור בקמטים בין הגבות לתקופה של בין 3-4 חודשים.  לאחר הזרקת בוטוקס לעיתים יש אסימטריה מסוימת ולכן חשוב לחזור לביקורת שבועיים לאחר הטיפול.  בביקורת רופא יעבור על תוצאות הטיפול ובעת הצורך יוסיף הזרקות בוטוקס ממוקדות לאיזון המראה.

הזרקות בוטוקס בין הגבות - שבועיים אחרי הזרקה

יש נטייה להשפעת בוטוקס להתארך בין מועדי הזרקה.  לאחר שנתיים ראשונות של הזרקות בוטוקס כל 3-5 חודשים, יש מטופלים שמעדיפים לחזור על ההזרקות רק לפי הצורך.

מלאו את הטופס על מנת שנחזור אליכם

* שדה חובה

Previous post:

Next post: